Porady

#

Jak pogodzić psa z ogrodem?

  • 24 września 2021

Posiadanie psa na podwórku może być trudne. Nasz towarzysz potrafi przyprawić o palpitacje serca, zwłaszcza gdy chce przekopać nowy ogródek lub położyć się na roślinie, którą my obściskiwaliśmy. Aby uniknąć nerwów i stworzyć przyjazne środowisko dla was obu, istnieje kilka zasad, których można przestrzegać, aby zmniejszyć stres. Jakie są kluczowe punkty?

Jak zaplanować ogród, aby psy nie były w nim obecne?

Jak można zniechęcić go do destrukcyjnych zachowań? Dwa psy kopiące dziurę w ogrodzie. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę zachowanie zwierząt domowych podczas planowania planu nasadzeń. Nie pozwalajmy psu biegać wzdłuż ogrodzenia na odległość 30-40 cm, a nawet więcej, jeśli jest większy. Ponieważ nasz pupil będzie chodził po ścieżce, nic w tym miejscu nie urośnie. Lepiej nie wchodzić mu w drogę, ale przewidzieć taką sytuację. Pies z motylem na nosie. Siusianie na rośliny ozdobne lub jadalne to duży problem w ogrodzie. Jak sobie radzić z tym problemem? Jeśli obawiamy się szkód, jakie może wyrządzić to zachowanie, możemy zdecydować się na podwyższone rabaty, skrzynie, czy podwyższone grządki. Możemy również posadzić bardziej odporne krzewy w miejscach niedostępnych dla naszego psa. Jeśli nasz pies szczególnie upodobał sobie jedno miejsce do kopania, pozostawmy je w ogrodzie. Będzie mógł się skupić na tym obszarze, a cały ogród będzie bezpieczny. Matka szczeniaka i pies w tle. Jeśli nasz czworonożny przyjaciel uwielbia kopać i ryć w ziemi oraz reaguje na każdą lekko wzruszoną w ogrodzie ziemię, powinniśmy unikać takiej sytuacji. Zamiast tego zadbajmy o to, aby nasz pies nie zobaczył ogrodu i nie przegryzł węża z wodą. Kolejną obawą jest to, że nasz pies może zgnieść i połamać rośliny. Deptanie lub leżenie na nich nie jest dobre dla wystroju ogrodu. Powinniśmy zwrócić uwagę na naszego psa i nauczyć się jego ulubionego miejsca do leżenia. Pozwoli nam to uniknąć takich sytuacji jak ta. Najlepiej albo pozostawić to miejsce puste, albo je oddać. Nasz pies będzie spał w nasłonecznionym miejscu, lub w cichym kącie, a inne miejsce zostawimy w spokoju.

Mały pies w ogrodzie obok roślin.

Jeśli nasz czworonożny przyjaciel uwielbia biegać po rabatach i zrywać cebulki oraz kiełkujące wiosną byliny, możemy wyznaczyć mu bezpieczne miejsca, między którymi będzie mógł spacerować. Aby oddzielić delikatne rośliny, możemy użyć sznurka i drewnianych palików. Można też delikatne rośliny przykryć plastikowym lub metalowym koszem. Labrador uwielbia bawić się w ogrodzie. Co jednak zrobić, gdy musimy trzymać psa z dala od konkretnego miejsca w ogrodzie? Możemy wykorzystać gatunki roślin, których psy nie lubią, takie jak owoce cytrusowe, choinki, czy ostre papryczki, jeśli ogrodzenie nie jest możliwe. Psy w ogrodzie: Uwaga na rośliny, które mogą zaszkodzić! Rośliny przyjazne psom Na co powinniśmy zwracać uwagę? Rośliny te nie zawsze są szkodliwe dla ludzi. Te rośliny mogą być szkodliwe dla psów: bukszpan, trzmielina, hortensja, glicynia,...ogórecznik..., wiciokrzew..., powojnik..., wiciokrzew..., konwalia, rododendrony, azalia, ciemiernik.... Twardziel, bieluń dziędzierzawa. Jemioła, naparstnica. Funkia.. Krokus. Rośliny te mogą powodować podrażnienia układu pokarmowego oraz poważniejsze zatrucia. Najlepiej w każdej takiej sytuacji skonsultować się z lekarzem weterynarii. Są to bardzo popularne gatunki, więc w naszych ogrodach na pewno znajdzie się ich trochę. Nie oznacza to jednak, że musimy je eliminować. Należy zwracać uwagę na swoje psy i obserwować jak reagują. Psi pysk wystaje z dziury w drzewie. Psy uwielbiają ruch i zabawę. Warto często wyprowadzać je na spacery, bawić się z nimi, męczyć je, aby nie wychodziły z ogrodu.